Resurse umane


În anul școlar 2018-2019, la nivelul Liceului Teoretic "C-tin Angelescu" Ianca sunt încadrate urmatoarele cadre didactice:

ÎNVĂȚĂMÂNT PREȘCOLAR

Grădiniţa cu program normal Ianca 
Spânu Mariana
Meiroșu Ionela
Codreanu Andreea Mădălina
Cîrîc Vasilica
Grădinița cu program normal nr. 1 Ianca
Pîrlog Rodica
Condruț Valentina Robertina
Munteanu Ani

Grădiniţa cu program normal Perișoru

Colgiu Violeta
Grădiniţa cu program normal Tîrlele Filiu
Gîndac Marcela
Grădinița cu program normal Plopu
Caraman Anca Adriana
Ștefănescu  Mariana Carmen
Grădinița cu program normal Oprișenești
Lungu Monica

ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR - LICEUL TEORETIC ”C-TIN ANGELESCU” IANCA

Constantin Georgeta
Morteciu Elena
Ghetu Costel
Bobe Elena
Chiru Alina
Enache Marioara

Chiriţă Mirela
Boboc Mădălina
Băruș Doina
Morteciu Viorel

ÎNVĂTĂMÂNT PRIMAR - ȘCOALA GIMNAZIALĂ PERIȘORU

Mocanu Ionica
Stemate Nicoleta
Colgiu Marin
Simion Georgiana Didina
Ion Violeta

ÎNVĂTĂMÂNT PRIMAR - ȘCOALA GIMNAZIALĂ PLOPU

Iancu Florica
Negoiță Valeriu
Chiriță Fănica
Motrogan Valentin Georgian

ÎNVĂTĂMÂNT PRIMAR - ȘCOALA PRIMARĂ OPRIȘENEȘTI

Moisa Simina Ionela
Lungu Ionuț Gabriel

ÎNVĂȚĂMÂNT GIMNAZIAL ȘI LICEAL - LICEUL TEORETIC ”C-TIN ANGELESCU” IANCA

Aria curriculara - Limbă şi comunicare

Limba romană 
Munteanu Ispas Amalia Georgiana
Grosu Iulia
Radu Monica
Dascălu Lenuța - structura Scoala Gimnaziala Perisoru
Vlad Mariana - structura Școala Gimnazială Plopu
Limba engleza
Grosu Manuel
Dragomir Elena Ligia
Gropeneanu Andreea Daniela - structura Școala Gimnazială Perișoru
Ochian Mihaela Corina - structura Școala Gimnazială Plopu

Limba franceza
Gache Gabriela
Paraipan Ionela - structura Școala Gimnazială Perișoru
Nițescu Antoneta - structura Școala Gimnazială Plopu


Aria curriculara - Matematica si stiinte ale naturii
Matematica
Postolea Georgel

Berchiu Costel

Tobă Valeriu
Drugău Viorel - structura Școala Gimnazială Plopu
Fizica
Tanase Octav Lucian
Danciu Emilia
Chimie
Danciu Emilia
Beliciu Cornelia
Boiangiu Cristian - structura Școala Gimnazială Plopu
Biologie
Negoita Monica
Antohe Florica - structura Școala Gimnazială Perișoru
Popescu Tania Neli - structura Școala Gimnazială Plopu

Aria curriculara - Om si societate
Istorie și științe sociale
Maciuca Felicia
Damian Iulian 
Picuș Leonard
Epureanu Mirela
Toader Andreea Carmen - structura Școala Gimnazială Plopu
Geografie
Marin Nicolae
Balea Loredana Irina - structura Școala Gimnazială Perișoru
Pascale Mihai Viorel - structura Școala Gimnazială Plopu
Religie

Robitu Florica
Zeca Ionut - Structura Scoala gimnaziala Perisoru

Aria curiculara - Tehnologii
Informatica
Stăncună Voica
Dragomir Cristian Leonard

Educatie tehnologica
Stăncună Voica
Educatie antreprenoriala
Mihălceanu Doina Gabriela

Aria curriculara - Arte
Educatie plastica
Mocanu Anișoara Camelia

Aria curriculara - Educatie fizica si sport
Dragomir Emil Stefanut
Ciucasu Viorel
Mihalcea Vasile - structura Școala Gimnazială Plopu
Ichim Cristi Daniel- Structura Scoala gimnaziala Perisoru