Resurse umane


În anul școlar 2019-2020, la nivelul Liceului Teoretic "C-tin Angelescu" Ianca sunt încadrate urmatoarele cadre didactice:

ÎNVĂȚĂMÂNT PREȘCOLAR

Grădiniţa cu program normal Ianca 
Spânu Mariana
Meiroșu Ionela
Codreanu Andreea Mădălina
Grădinița cu program normal nr. 1 Ianca
Pîrlog Rodica
Condruț Valentina Robertina
Munteanu Ani

Grădiniţa cu program normal Perișoru

Colgiu Violeta
Grădiniţa cu program normal Tîrlele Filiu
Cîrîc Vasilica
Grădinița cu program normal Plopu
Caraman Anca Adriana
Ștefănescu  Mariana Carmen
Grădinița cu program normal Oprișenești
Lungu Monica

ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR - LICEUL TEORETIC ”C-TIN ANGELESCU” IANCA

Constantin Georgeta
Morteciu Elena
Ghetu Costel
Bobe Elena
Radu Gina Monica
Enache Marioara

Ion Violeta
Boboc Mădălina
Băruș Doina
Morteciu Viorel

ÎNVĂTĂMÂNT PRIMAR - ȘCOALA GIMNAZIALĂ PERIȘORU

Mocanu Ionica
Stemate Nicoleta
Colgiu Marin
Simion Georgiana Didina


ÎNVĂTĂMÂNT PRIMAR - ȘCOALA GIMNAZIALĂ PLOPU

Iancu Florica
Negoiță Valeriu
Chiriță Fănica


ÎNVĂTĂMÂNT PRIMAR - ȘCOALA PRIMARĂ OPRIȘENEȘTI

Coteț Dănuț
Lungu Ionuț Gabriel

ÎNVĂȚĂMÂNT GIMNAZIAL ȘI LICEAL - LICEUL TEORETIC ”C-TIN ANGELESCU” IANCA

Aria curriculara - Limbă şi comunicare

Limba romană 
Munteanu Ispas Amalia Georgiana
Grosu Iulia
Radu Monica
Constandache Andreea
Vlad Mariana - structura Școala Gimnazială Plopu
Limba engleza
Grosu Manuel
Dragomir Elena Ligia
Gropeneanu Andreea Daniela - structura Școala Gimnazială Perișoru
Ochian Mihaela Corina - structura Școala Gimnazială Plopu

Limba franceza
Alexandru Gianina
Tobă Monica
Nițescu Antoneta - structura Școala Gimnazială Plopu


Aria curriculara - Matematica si stiinte ale naturii
Matematica
Postolea Georgel

Berchiu Costel

Tobă Valeriu
Drugău Viorel - structura Școala Gimnazială Plopu
Fizica
Tanase Octav Lucian
Danciu Emilia
Chimie
Danciu Emilia
Beliciu Cornelia

Biologie
Negoita Monica
Antohe Florica 
Popescu Tania Neli - structura Școala Gimnazială Plopu

Aria curriculara - Om si societate
Istorie și științe sociale
Maciuca Felicia
Ichim Simona Liliana
Epureanu Mirela
Panait Stefania Fănica - structura Școala Gimnazială Plopu
Geografie
Marin Nicolae
Stratulat Marius
Balea Loredana Irina - structura Școala Gimnazială Plopu

Religie

Robitu Florica
Zeca Ionut - Structura Scoala gimnaziala Perisoru

Aria curiculara - Tehnologii
Informatica
Stăncună Voica
Dragomir Cristian Leonard

Educatie tehnologica
Stăncună Voica
Educatie antreprenoriala
Mihălceanu Doina Gabriela

Aria curriculara - Arte
Educatie plastica


Aria curriculara - Educatie fizica si sport
Dragomir Emil Stefanut
Ciucasu Viorel
Mihalcea Vasile - structura Școala Gimnazială Plopu
Ichim Cristi Daniel